Миколаївська ЗОШ № 16 Вівторок, 24.10.2017, 08:37

Інтернет – олімпіада з математики для учнів 5 класів

2013-2014 н.р.

І етап (заочний) - з 23 квітня до 12 травня 2014 року.

ІІ етап (очний) - 18 травня 2014 року о 9.00 в Миколаївському науково-методичному центрі (пр. Леніна, 166).

Завдання І (заочного) етапу розміщуються 23 квітня 2014 року на сайті оргкомітету олімпіади НМЦ http://mnmc-nikolaev.at.ua/, розділ «Метододичне об'єднання вчителів математики».

Учасники олімпіади  до 12 травня 2014 року надсилають свої роботи для перевірки журі на адресу оргкомітету: kubaruch@ukr.net.

Роботи, які надіслані після визначеного терміну, не розглядаються.

Завдання

1. Між деякими заданими цифрами 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 розставте знаки арифметичних дій так, щоб одержати число 2014.

2. Три ведмежатка знайшли три куски сиру вагою 4, 2,5 і 5,5 фунтів. Ліса Аліса запропонувала свою допомогу у «справедливому» поділі: вона відкушує по черзі від двох деяких кусків один фунт сиру (по півфунта від кожного куска) і відразу його з’їдає. Чи зможе вона у такий спосіб зробити так, щоб вага кожного куска була однаковою.

3. В день народження дяді Федора листоноша Пєчкін бажає дізнатися, скільки йому років. Шарик каже, що дяді Федору більше 11 років, а кіт Матроскін стверджує, що більше 10 років. Скільки років дяді Федору, якщо відомо, що рівно один з них помилився? Відповідь обґрунтуйте.

4. Коли три подруги – Надія, Валентина і Марія – вийшли на прогулянку, на них були біле, червоне и синє плаття. Туфлі їх були тих же трьох кольорів, але тільки у Надії кольори туфель и плаття співпадали. При цьому у Валентини ні плаття, ні туфлі не були синіми, а Марія була у червоних туфлях. Визначить кольори плаття і туфель кожної з подруг.

5. З міст А і Б по прямолінійному шосе одночасно виїхали назустріч друг другу два автомобіля. Через три години після початку руху відстань між автомобілями складала 40 км і через п’ять годин відстань між ними складала 40 км. Знайдіть відстань між містами А і Б. (Вважається, що автомобілі рухаються з постійними швидкостями і час руху кожного з них не менше 5 год.)

Учасники олімпіади  до 12 травня 2014 року надсилають свої роботи для перевірки журі на адресу оргкомітету: kubaruch@ukr.net.

2012-2013 н.р.

І етап (заочний) - з 29 квітня до 14 травня 2013 року.

1. Завдання І (заочного) етапу розміщуються на сайті оргкомітету олімпіади НМЦ
http://mnmc-nikolaev.at.ua/, розділ «Методоб'єднання вчителів математики».

2. Учасники олімпіади протягом вказаного терміну надсилають свої роботи для перевірки журі на адресу оргкомітету: kybaruch@ukr.net  або  kybarichi@mail.ru (адреси треба копіювати)

3. Кожному учаснику Інтернет - олімпіади дозволяється надсилати не більше одного розв'язку кожної задачі, які необхідно відправляти електронною поштою на адресу оргкомітету до закінчення встановленого терміну.

Роботи, які надіслані після визначеного терміну, не розглядаються.

4. Розв'язки завдань олімпіад повинні бути оформлені відповідно до умов, визначених оргкомітетом, що дає можливість надсилати їх електронною поштою.

5. Роботу виконати в програмі Word і назвати файл прізвищем та номером навчального закладу виконавця (наприклад: Шевченко Катерина, 5-А . ЗОШ №72).

6. Для зручності передачі інформації допускається використання архіватора ZIP.

7. Рецензії на роботи учасників Інтернет - олімпіади журі не надсилає.

Задачі заочного етапу Інтернет – олімпіада

з математики для учнів 5 класів

1. З 4 однакових на вигляд монет одна фальшива (легше справжньої). Чи можна напевно знайти її за одне зважування на чашкових вагах без гир?

2. Чи можуть і сума, і добуток декількох натуральних чисел бути рівними 999?

3. Вася задумав ціле число. Коля помножив його не то 5, не то 6. Женя додав до результату Колі не то 5, не то 6. Саша відняв від результату Жені не то 5, не то 6. У результаті вийшло 71. Яке число задумав Вася? Знайдіть всі можливі варіанти відповіді і поясніть свої міркування.

4. У купці – 64 сірники. Двоє по черзі роблять ходи. За один хід можна узяти з купки будь-яке непарне число сірників, менше 16, причому забороняється повторювати вже зроблені ходи – як свої, так і суперника (тобто, якщо хтось черговим ходом узяв якесь число сірників, то надалі ні він, ні його суперник, брати таке число сірників не можуть). Виграє той, хто візьме останній сірник. Хто виграє при правильній грі: той, хто робить перший хід, або його суперник, і як йому треба грати, щоб виграти?

5. Як, нічого не вимірюючи, відрізувати від стрічки довжиною 1 м 44 см шматок завдовжки 27 см?

6. Три подруги були на шкільному вечері в білій, червоній і блакитній сукнях. Їх туфлі були тих же трьох кольорів. Тільки у Тамари кольори сукні і туфель співпадали. Валя була в білих туфлях. Ні плаття, ні туфлі Ліди не були червоними. Визначить кольори суконь і туфель у подруг.

7. Двоє одночасно відправилися з A в B. Перший поїхав на велосипеді, другий – на автомобілі зі швидкістю, яка в п’ять разів більша швидкості першого. На півдорозі з автомобілем відбулася аварія, і частину шляху, що залишилася, автомобіліст пройшов пішки зі швидкістю, яка в два рази менша швидкості велосипедиста. Хто з них раніше прибув в B?

8. Кіт може з’їсти гірлянду сосисок за 37 хвилин, а пес за 23 хвилини. Вони почали їсти з двох кінців, і коли з’їли всю, то порахували, скільки відсотків від всієї гірлянди дісталося кожному. Виявилось, що котові дісталося на 10% більше, ніж псові. Хто з них почав їсти раніше і на скільки хвилин?

«  Жовтень 2017  »