Миколаївська ЗОШ № 16 Вівторок, 25.07.2017, 19:36

29 жовтня 2013 року у Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст.. №16  відбулися педагогічні читання  на тему «Розвиток компетеностей учнів на основі гуманно-особистісної технології Ш.Амонашвілі».

Відкрила зібрання бібліотекар школи Солонченко Валентина Андріївна.  Вона розкрила ідейне наповнення   та мету заходу – ознайомлення учасників із цінностями сучасного трактування гуманної педагогіки, пошук однодумців, консолідація творчих сил вчителів школи довкола навчання і виховання дітей третього тисячоліття.

Шалва Олександрович - Учитель з великої літери, він має практично всі вчені звання, але попри все, це дуже скромна людина, яка по-справжньому любить дітей і переймається їхнім вихованням. У 60-70-х роках Шалва Олександрович очолив масовий експеримент у школах Грузії, який мав широкий відголосок по всьому світу в силу заснування нового наукового напрямку "Гуманно-особинісний підхід до дітей у навчальному процесі.

На педчитаннях Ш.О.Амонашвілі подарував кожному часнику, три заповіді:

1. Вірити у безмежність дитини.
  2. Не ображати, не принижувати гідність дитини.
  3. Виховувати дитину не авторитарно, а гуманно.

Тематика виступаючих вчителів Білоглазової О.Р., Крутієнко С.А., Мошолончук Л.О. Шличек В.М.,  була різноплановою, вона охопила майже всі аспекти навчального та виховного процесів видатного педагога.Між виступами учасники переглянули слайд-показ «Як будувати освіту» (за Ш.О.Амонашвілі)

Приємною несподіванкою для присутніх була можливість побачити майстер клас Амонашвілі, а саме урок-Мудроречия.

Такі педагогічні читання, з елементами відеоконференції,  сприяють вивченню та впровадженню в широку педагогічну практику ідеї гуманної педагогіки.

Сяють очі, співає душа, радісно хвилюється серце…

«Гуманна педагогіка – як синя птаха: знаємо, що немає такої птахи, але віримо, що вона є. Краса її манить нас, а пошук породжує творчість. І бачимо, що   сам пошук гуманної педагогіки вже є гуманною педагогікою» (Ш.Амонашвілі).

Переглянути презентацію http://school16.ucoz.ua/2013-2014/prezentacija_pedchit.zip

Фотозвіт

Читайте про нащ захід на сайті  управління освіти Миколаївської міської ради http://zavuch.at.ua/publ/sogodennja_mikolajivskoji_osviti/2013_2014_y_h/pedagogichni_chitannja_v_zosh_16/34-1-0-726

«  Липень 2017  »