Миколаївська ЗОШ № 16 Вівторок, 20.08.2019, 02:32
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів

Міністерство освіти і науки надсилає Інструктивно-методичні матеріали щодо контролю та оцінювання  навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів, що додаються.

Просимо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів, учителів початкових класів.

Заступник Міністра       Б. М. ЖебровськийЛист МОН України від 30.05.2013 № 1/9-383 ''Про організацію навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013/2014 навчальному році''

-        «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах загальноосвітніх навчальних закладів».

        
Проекти Орієнтовних вимог навчальних досягнень учнів для початкової школи

Оцінювання: у 2-му класі за рішенням педагогічної ради навчальні досягнення  учнів оцінюють в балах (окрім предметів «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Мистецтво», «Сходинки до інформатики»). Оцінювання другокласників має бути вмотивованим. Важливо, щоб дитина не втратила стимулу до праці.

У наступному навчальному році навчальні досягнення учнів 2-х класів з предметів «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», «Мистецтво», «Сходинки до інформатики» мають оцінюватись вербально.

За відмінні успіхи в навчанні учні 2- х класів можуть нагороджуватися похвальним листом  "За високі досягнення у навчанні”.

Санітарно-гігієнічні норми: навчальне навантаження в тижневому циклі розподіляти слід таким чином, щоб його найбільша інтенсивність припадала на вівторок і середу, в той час як четвер був дещо полегшеним днем. Вивчення нового матеріалу, контрольні роботи найкраще проводити на II-IV уроках дня посеред тижня.

Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів початкових класів на всіх уроках через кожні 15 хвилин обов’язково  необхідно проводити фізкультхвилинки та гімнастику для очей.

Домашні завдання: у розкладі занять предмети, які вимагають значних затрат часу для виконання, не групувати в один день.

Обсяг навчального матеріалу для домашніх робіт орієнтовно повинен становити 1/4 обсягу, виконаного на уроці, витрати часу на їх виконання не може перевищувати 45 хв.. На вихідні і святкові дні домашні завдання другокласникам не рекомендується задавати.

Не допускається подача домашнього завдання під час чи після дзвінка на перерву, після уроків, оскільки учитель не встигає пояснити суть завдання.

Перевіряти домашні завдання  вчителем необхідно систематично.

З таких предметів як основи здоров'я та фізична культура, трудове навчання, художня праця, мистецтво (музика, образотворче мистецтво), інформатика  домашні завдання задавати не бажано, окрім випадків визначених у підручниках.

         Навчальний предмет  «Сходинки до інформатики». Час роботи молодших школярів за комп’ютером на уроці не повинен сумарно перевищувати 15 хвилин. Після роботи за комп’ютером необхідно проводити гімнастику для очей, яка виконується учнями на робочому місці.

Педагогічне навантаження. Відповідно до Галузевої угоди між Міністерством та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011–2015 роки передавати уроки з окремих предметів у початкових класах іншим спеціалістам, наприклад, уроки іноземної мови, фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики, основ здоров’я можна за наявності  об’єктивних причин та обов’язкової письмової згоди учителів початкових класів, забезпечуючи при цьому оплату праці відповідно до положень Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.

Підручники та навчальні посібники. Вивчення навчальних предметів у 1-4 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році здійснюватиметься за підручниками та навчальними посібниками, зазначеними у основному та додатковому переліках навчальної літератури, рекомендованої для використання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році, які розміщені на офіційних веб-сайтах Міністерства www.mon.gov.ua та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www. iitzo.gov.ua.

Наказ МОНмолодьспорт України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах», лист МОН України від 15.07.2013 №1/9-493 «Про орієнтовний перелік навчально-методичного забезпечення базових дисциплін у 2-х та 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів».  1_9-493.doc

Вчителі, які працюватимуть з учнями 2-го класу за новими підручниками, обов’язково мають бути ознайомлені з навчально-методичною літературою для 2 класу до початку навчального року.

Навчальні програми. Організація навчання у 2-му класі в 2013-2014 навчальному році здійснюватиметься за навчальними програмами затвердженими наказом МОНмолодьспорту України від 12.09.2011 № 1050 «Про навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів».

Увага!

 1. На засіданні педагогічної ради буде розглянуто питання щодо організації навчально-виховного процесу у 2-х класах, а саме:

   - оцінювання навчальних досягнень учнів 2-их класів;

   - переліку підручників, за якими працюватимуть вчителі з учнями 2-их  класів.

2. Буде видано відповідний наказ по школі щодо затвердження прийнятих педагогічною радою рішень.

Вчителям 2-х класів Шличек В.М., Білоглазовій О.Р. на батьківських зборах :

-Ознайомити батьків учнів з особливостями навчально-виховного процесу в 2 класах, основними програмовими вимогами до навчальних предметів, дотриманням оптимального режиму виконання учнями домашніх завдань.

Вчителю фізичної культури

Орієнтовне календарно-тематчне планування уроків на І семестр 2013-2014 н.р. (завантажити)

Вчителям початкових класів Білоглазовій О.Р., Шличек В.М., які викладають предмет "Сходинки до інформатики":

- Вивчення з 2 класу нового навчального предмета "Сходинки до інформатики" з 01.09.2013. Необхідно звернути увагу  на таке:

·       При вивченні інформатики навчальний час рекомендується розподіляти таким чином:

·       30 % навчального часу відводиться на засвоєння теоретичних знань;

·       70 % навчального часу відводиться на формування практичних навичок роботи з сучасною комп’ютерною технікою та інформаційно-комунікаційними технологіями.

·       Час неперервної роботи за комп’ютером дітей 2-х  не може перевищувати 15 хвилин.

·       З метою реалізації практичної спрямованості навчальної програми з інформатики необхідно забезпечити доступ учнів до комп’ютерної техніки на кожному уроці, що передбачає поділ  класів на дві групи, за наявності в кожній групі не менше 8 учнів (наказ МОН від 20.02.2002 № 128).

·       Враховуючи зросто-вікові особливості учнів 2-х класів для приведення робочого місця учня (стіл, стілець) у відповідність до належної ростової групи можливе використання додаткових пристосувань (підкладки, підставки тощо) за погодженням з відповідними органами Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Матеріали вебінару «Особливості роботи за програмою курсу «Сходинки до інформатики».

З метою роз’яснення особливостей Програми для загальноосвітніх навчальних закладів курсу «Сходинки до інформатики» (2-4 класи) та  підвищення компетентності вчителів початкових класів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій 29 серпня 2013 року  відбувсяя вебінар «Особливості роботи за програмою курсу «Сходинки до інформатики».
У вебінарі узяли участь автори програми «Сходинки до інформатики. 2-4 клас», автори підручників «Сходинки до інформатики».
 
Презентації до виступів  (завантажити)


Керівнику методичного об'єднання вчителів початкових класів Стерпул Н.Г.:

·       на засіданні методичного об‘єднання опрацювати питання особливостей реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти у нових програмах та підручниках для учнів 2 класу;

Скарбничка вчителя других класів

http://zavuch.at.ua/load/novi_standarti_nova_shkola/novi_standarti_nova_shkola/skarbnichka_vchitelja_2_klasu/40-1-0-240


Методичні рекомендації щодо роботи за новим підручником «Українська мова. 2 клас» (авт.М.Д.Захарійчук).


Пошук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019Створити безкоштовний сайт на uCoz