Миколаївська ЗОШ № 16 Вівторок, 20.08.2019, 01:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Лист МОН від 24.05.13 № 1/9-368 ''Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі ''

Постанова Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 ''Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти''

      У2013/2014 навчальному році 5 класи загальноосвітніх навчальних закладів переходять на навчання за новими програмами для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України за адресою: www.mon.gov.ua.

Рекомендовано хоча б у перші два місяці навчання давати словесну характеристику знань, умінь і навичок учнів без виставлення оцінок та мінімально скоротити домашні завдання. І надалі протягом навчання вчитель не має створювати психотравмуючі ситуації при виставленні оцінок за контрольні роботи, за тему, за семестр і т. д. Оцінки виставляються не формально, а з урахуванням особистих якостей і досягнень кожного учня. Доцільно використовувати систему заохочень, а саме: фотографії кращих учнів, грамоти, подяки батькам (письмові, усні), позитивні записи в щоденнику.

Перед початком навчального року, в третій декаді серпня, доцільним вбачається проведення батьківських зборів разом із дітьми. Необхідно не тільки познайомитися із майбутнім колективом, а й дати можливість школярам відчути себе повноправними «господарями» школи. На такі батьківські збори варто запросити вчителів-предметників та провести екскурсію по поверхах, кабінетах, познайомити із майбутніми сусідами по кабінету, розподілити обов’язки серед учнів. На цих же зборах обирається батьківський комітет. Запропоновано також роздати видрукувані на окремих аркушах «Поради батькам п’ятикласників».

Наказ МОНмолодьспорт України від 02.08.2012 № 882 «Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах», лист МОН України від 15.07.2013 №1/9-493 «Про орієнтовний перелік навчально-методичного забезпечення базових дисциплін у 2-х та 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів».  1_9-493.doc
Проекти Орієнтовних вимог навчальних досягнень учнів для основної школи
Рекомендації щодо особливостей викладання базових дисциплін у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів.
Детальніше... http://krutienko.ucoz.ua/adaptachiya/1_9-368-1vid_24.05.2013.doc

Заходи, які будуть проведені в школі


1. Засідання педагогічної  ради за тематикою «Готовність школи до впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої».    

2. Ознайомлення  вчителів, які працюватимуть у 5-х класах, з рекомендаціями щодо особливостей викладання базових дисциплін.

3.  На засіданнях методичних об'єднань  будуть вироблені  єдині вимоги до учнів (дотримання єдиного орфографічного режиму, критеріїв оцінок).

Буде  опрацьоване питання особливостей реалізації нового змісту Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у нових програмах та підручниках для учнів 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

4.  Забезпечення дотримання Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01):

-  при складанні розкладу уроків буде враховано оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничо-математичного і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, основ здоров'я та фізичної культури;

-   для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів на уроках хоча б у першому півріччі, будуть проводитися фізкультхвилинки та гімнастика для очей.

5. Школа  сприятиме використанню інформаційних ресурсів і технологій для організації різноманітних форм взаємодії дорослих і дітей з метою розв’язання особистісно  значущих проблем молодших підлітків.

Вчителю інформатики Єрофєєву К.Л.:

- Вивчення з 5 класу нового навчального предмета  "Інформатика" з 01.09.2013. Необхідно звернути увагу в на таке:

·       При вивченні інформатики навчальний час рекомендується розподіляти таким чином:

·       30 % навчального часу відводиться на засвоєння теоретичних знань;

·       70 % навчального часу відводиться на формування практичних навичок роботи з сучасною комп’ютерною технікою та інформаційно-комунікаційними технологіями.

·       Час неперервної роботи за комп’ютером дітей  5-х класів не може перевищувати 15 хвилин.

·       З метою реалізації практичної спрямованості навчальної програми з інформатики необхідно забезпечити доступ учнів до комп’ютерної техніки на кожному уроці, що передбачає поділ  класів на дві групи, за наявності в кожній групі не менше 8 учнів (наказ МОН від 20.02.2002 № 128).

·       Враховуючи зросто-вікові особливості учнів  5-х класів для приведення робочого місця учня (стіл, стілець) у відповідність до належної ростової групи можливе використання додаткових пристосувань (підкладки, підставки тощо) за погодженням з відповідними органами Державної санітарно-епідеміологічної служби.


Вчителю фізичної культури Шличеку С.П.


1.   Адміністрація школи попереджує про особисту відповідальність щодо дотримання вимог чинних нормативних документів щодо:

- організації навчальної діяльності учнів, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної та підготовчої  груп;

- оцінювання навчальних нормативів.

Нагадуємо, що у період з 01.09 до 01.10 з метою адаптації учнів до навантажень на уроках фізичної культури прийом навчальних нормативів не здійснюється, а заняття мають реабілітаційно-оздоровчий характер з помірними навантаженнями.

Оцінюючи навчальні досягнення учнів з фізичної підготовленості, потрібно дотримуватися таких вимог:

·       навчальні нормативи складають учні основної медичної групи, які на момент прийняття нормативу не скаржаться на погане самопочуття та стан здоров’я;

·       кожній заліковій вправі передує спеціальна фізична підготовка (не менше як на двох заняттях);

·       перед складанням нормативу вчитель проводить розминку, а після — відновлювальні вправи;

·       учні мають можливість перескласти норматив на визначеному вчителем занятті;

·       учитель зобов’язаний забезпечити безумовне дотримання правил і виконання вимог щодо безпеки під час здачі нормативів.


Для вчителів російської мови

Календарно-тематичне планування 5 клас, І семестр (Новий Держстандарт) Викачати з сервера

О.О.Ісаєва. Календарно-тематичне планування занять з російської мови в 5-му класі

Л.В.Давидюк. Календарно-тематичне планування на уроках російської мови шкіл з українською мовою навчання(курс 2-9)

В.О. Корсаков. Планування уроків російської мови у 5-му класі шкіл з українською мовою навчання

Для вчителів історії

«Складові реалізації діяльнісно-компетентнісних підходів у навчанні через призму нових державних вимог до суспільствознавчих дисциплін».
Людмила Базилевська, завідуюча навчально-методичною лабораторією суспільних дисциплін ДОІППО .
Рекомендації ДОІППО

Скарбничка вчителя 5-го класу

http://zavuch.at.ua/load/novi_standarti_nova_shkola/novi_standarti_nova_shkola/skarbnichka_vchitelja_1_klasu/40-1-0-239

Пошук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2019Створити безкоштовний сайт на uCoz